Гурток "Фольклористика"

                                                                                
Фольклор – це те джерело, 
яке породжує бажання творити 
свою ідентичність і свою державу 
                                     Євген Нищук

Без вивчення культурних явищ минулого, дослідження народного світогляду, узагальнення життєвого досвіду різних поколінь неможливо сформувати духовність суспільства, виховати патріота своєї батьківщини, справжнього українця. 

Збагнути народну мудрість, простежити поетапне становлення духовності українського народу в контексті історичних явищ і подій, з'ясувати роль усної народної творчості у формуванні етнопсихології, світоглядних засад українців допоможе навчальна дисципліна "Фольклористика".

Вивчаючи усну народну творчість, ми зануремось у світ духовних цінностей, долучемось до народного досвіду, надбаного людством протягом століть, наберемось життєвої мудрості, адже недаремно "фольклор" у перекладі з англійської мови означає "народна мудрість". 


 

Народні колискові пісні є результатом творчого натхнення матерів, які в цих піснях хотіли висловити свою любов до власної дитини, заспокоїти, уберегти маля від будь-якого лиха, побажати гарної долі

 

Перевір свої знання з теми "Дитячий фольклор"  


Знайомство з основами науково-дослідницької діяльності

   

 Билини на теми казкові, обрядово-символічні та новелістичні.

 

Концепція М. Грушевського, за якою билини – це «пісні, в яких оспівуються події із життя світського керівного класу княжо-дружинної Русі» [Історія української літератури.– Том ІV. Усна творчість пізніхкняжих і переходових віків ХІІІ – ХVІІ. Книга І.]. 

До вашої уваги, підручник в якому ви знайдете матеріал про циклізацію билин  в українській  фольклористиці за сучасним поділом /сторінка 244 - 257/





МАНДРІВКА В УКРАЇНСЬКУ КАЗКУ

Немає коментарів:

Дописати коментар